Cześć Mirki! Cześć…

Cześć Mirki! Cześć Bitcoiniarze! Chciałem wam przedstawić pewne podsumowanie dot. inwestowania.

W listopadzie 2018 użytkownik @PijoDeHuta zapytał w co wrzucić pieniądze, żeby było w miarę stabilnie. Użytkownik @tomosano polecił następujące inwestycje: Stellar, Hydro, Rawcoin, Zcash, Augur. Tutaj screenshot tematu https://i.postimg.cc/tRV655dR/0wykop.png .

Zerknijmy teraz jak mają się wspomniane narzędzia inwestycyjne ;). Kluczowy jest wykres żółty czyli zysk w stosunku do bitcoina. O zysku w stosunku do dolara (zielony wykres) też coś powiem póżniej. Wybralem okres posta tomosano (11. listopada go zapisałem) do dnia dzisiejszego. No to jedziemy!

Stellar:
https://i.postimg.cc/Pr5jH66T/1stellar.png
Około 21 % swojej wartości od listopada w odniesieniu do bitcoina. (Czyli kupując za 1 btc, dzisiaj miałbyć tylko 0,21 bitcoinów.)

Hydro:
https://i.postimg.cc/LscPKg2F/2hydrogen.png
Około 14 %.

Rawcoin:
https://i.postimg.cc/cJRxCvfS/3rawcoin.png
Wszystko wskazuje na to, że ten coin jest martwy. Zerowa kapitalizacja, zerowy volumen, a raczej na tyle niskie, że nie są listowane. Prawdopodobnie stracilibyście na tym gównie wszystkie pieniądze, a jak się mylę to proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

Zcash:
https://i.postimg.cc/rmdLWzrs/4zcash.png
Około 36 %.

Augur:
Około 53 %.
https://i.postimg.cc/y8qWN420/5augur.png

A jak wyglada to względem dolara?
Stellar: bardzo mocno na minus. Trend raczej cały czas spadkowy, z kilkoma lekkimi zrywami w górę.
Hydro: bardzo mocno na minus. Trend praktycznie cały czas spadkowy. Tutaj wyraźnie widać, że tomosano polecał tuż przed pęknięciem bańki ;).
Rawcoin: martwy coin. Totalna porażka.
Zcash: wyrażnie na minus, chociaż trend się zmieniał.
Augur: minimalnie na minus. Trend przez długi czas lekko wzrostowy.

A jak wyglądał przez ten czas wykres bitcoina względem dolara ;)? Zerknijcie sami: https://i.postimg.cc/c13fBSw5/6bitcoin.png .

Jaki z tego wzniosek? Słuchając się użytkownika tomosano stracilibyście na dosłownie każdym coinie, który polecał. Nie ważne czy w odniesieniu do dolara czy bitcoina. Altcoiny to narzędzie do dymania ludzi. Jakiś mały procent zarabia na spekulacji, reszta traci. Szanowny tomosano chciał was wyrolować ;).

Rozumiecie chyba już dlaczego wysiadują tutaj użytkownicy pokroju tomosano, theromanpolan, megaloxantha, atari, skiter :). Myślę, że mój post wyczerpał tę odpowiedź, ale jakby ktoś jeszcze nie zakminił – potracili konkretne pieniądze i to ich totalnie frustruje. Nie mogą sobie przeboleć, że są osoby, które od zawsze trzymały się od shitów z daleka. Boli ich to i marzą, żeby bitcoin się zjebał i mogli sobie powiedzieć „nie jestem jedyny, który przepierdolił, bitcoiniarze też potracili”!

pokaż spoiler Król jest jeden – bitcoin. Idziemy po 1 mln $!!!

#bitcoin #kryptowaluty #heheszki #finanse #pieniadze #chwalesie #inwestycje #ciekawostki